תאונת דרכים: תסמונת צווארית בגובה C7-T1 מימין

תאונת דרכים: תסמונת צווארית בגובה C7-T1 מימין. הומלץ לתובע על ביצוע CT ע"ש צווארי, פיזיותרפיה לצוואר ומשככי כאבים לפי הצורך, טיפול תרופתי עקב מרכיב עצבי, המשך מעקב וטיפול אורטופדי במרפאת צוואר בביה"ח.ביום 12.11.10 ביקר התובע אצל רופאת המשפחה, עדכן כי נבדק על ידי נוירולוג עקב כאבים בצוואר המקרינים ליד, התלונן על כאבי ראש וסחרחורת, ומסר כי עדיין לא התאושש נפשית לאחר התאונה, והוא מפחד מנהיגה, לא ישן טוב בלילה וממתין לייעוץ פסיכיאטרי. בבדיקתו לא נמצאו סימני מצוקה, אך נראה מתוח, ונמצאה הגבלה קלה בתנועות צוואר. הרופאה המליצה על מעקב נוירולוגי ואורטופדי ועל המשך פיזיותרפיה.
ביום 6.12.10 פנה התובע לרופא פסיכיאטר בקופ"ח, והתלונן על פחדים בעקבות התאונה המפריעים לו בנהיגה, כאבים גופניים, עייפות, בעיות בשינה, וטען כי הוא מתוח ולחוץ, עצבני וחסר סבלנות. הפסיכיאטר מצא כי לתובע יש תסמונת פוסט-טראומטית, ללא מחשבות שווא או הזיות, ונתן טיפול תרופתי והמליץ לתובע שיחות משלימות לטיפול.
ביום 15.12.10 ביקר התובע אצל רופאת המשפחה והתלונן על חזרת הכאבים בצוואר ועל המשך כאבי ראש וסחרחורת. הרופאה מצאה בבדיקת התובע הגבלה בתנועות צוואר רבה יותר בכיפוף ימינה, והפנתה את התובע להמשך פיזיותרפיה.
ביום 19.12.10 פנה התובע למרפאה האורטופדית בביה"ח שם התלונן על כאבים בצוואר המקרינים ליד ימין עם החמרה במצבו. אולם, מסר כי לאחר שטופל על ידי פיזיותרפיה ומשככי כאב, קיים שיפור חלקי וזמני במצבו. בבדיקתו על ידי נוירולוג נמצאו סימני כאב והגבלה בתנועות הצוואר ורגישות בע"ש צווארי. הומלץ לתובע על ביצוע MRI ע"ש צווארי בקופ"ח, המשך טיפול לפי המלצות נוירולוג, משככי כאבים וביקורת לאחר MRI.
ביום 28.12.10 ביקר התובע אצל רופאת המשפחה בתלונות על כאבי צוואר ויד. הרופאה בקשה אישור מקופ"ח להפניית התובע לבדיקת MRI ע"ש צווארי בהתאם להמלצת אורטופד מיחידת צוואר של ביה"ח. ביום 3.2.11 הפנתה רופאת המשפחה את התובע לייעוץ ומעקב במרפאה לבריאות הנפש עקב אי שקט נפשי, עצבנות יתר, נדודי שינה, ירידה בתפקוד יומיומי, ללא שיפור חרף קבלת הטיפול.
ביום 14.2.11 פנה התובע לרופא הפסיכיאטר כשהוא מתלונן על מתח ולחץ, חוסר סבלנות, לחצים בבית החזה, קשיי נשימה, דאגות, נדודי שינה, חלומות עם תכנים מסכנים, פחדנות והססנות בנסיעה, הסתייעות בשני כדורי שינה כל לילה, ואי הטבה לאחר טיפול. הפסיכיאטר מצא כי אין לתובע מחשבות שווא ו/או הזיות או מחשבות אובדניות, וכי קיימים זיכרון שמור והתמצאות תקינה. הרופא המליץ על העלאת המינון התרופתי ומעקב פסיכיאטרי.
ביום 29.5.11 שב התובע למרפאה האורטופדית בביה"ח שם נבדק על ידי אורטופד שמצא כאבים והגבלה בתנועות הצוואר ורדימות ביד ימין. נרשם בדו"ח סיכום הביקור כי לא בוצעה בדיקת MRI. הומלץ לתובע על פיזיותרפיה לע"ש צווארי בקופ"ח.
ביום 1.6.11 ביקר התובע אצל רופאת המשפחה והתלונן על החמרה בחרדות ונדודי שינה. הרופאה המליצה על המשך מעקב פסיכיאטרי, והפנתה את התובע לפיזיותרפיה ביד ימין.
ביום 29.6.11 פנה התובע לרופא הפסיכיאטר, והתלונן כי הוא עדיין מתוח ולחוץ חרף הרפיות ושיחות שביצע, חסר סבלנות, פוחד ממכוניות, מנסיעות ומתאונות, סובל מחלומות ומסיוטי לילה, מחשבות נשנות, וכי דברים הקשורים לתאונה מעוררים בו פחדים וחרדות. עוד התלונן התובע על התקפי חרדה, לחצים בבית החזה, זיעה, קשיי נשימה וחנק, ומסר שלא נטל גלולות שנרשמו לו עקב פחד מתופעות לוואי. הפסיכיאטר לא מצא מחשבות שווא ו/או הזיות או מחשבות אובדניות, והמליץ על טיפול מעקב פסיכיאטרי תרופתי ושקילת העלאת מינון תרופתי עקב הטבה חלקית.
לאחר שלושה חודשים, ביום 28.9.11, חזר התובע לפסיכיאטר כשהוא מתלונן על אי הטבה, מתח ולחץ, חוסר סבלנות, פחדים ונדודי שינה, חשש מהטיפול ומההשלכות העתידיות של נדודי שינה, אך מסר שאינו מעוניין בשיחות המעלות תכנים קשים. התובע עדכן שהוא עובד על אף שמחשבות על התאונה עולות בראשו כל יום. הפסיכיאטר מצא כי אין מחשבות שווא ו/או הזיות או מחשבות אובדניות, והמליץ על המשך טיפול מעקב פסיכיאטרי תרופתי ושינוי מינון תרופתי.
לאחר כ- 4 חודשים, ביום 22.1.12, ביקר שוב התובע אצל פסיכיאטר, והתלונן על מתחים, לחצים, קשיי נשימה, חוסר אוויר לרבות בלילות, מחשבות חוזרות בערבים על התאונה, רעשים, מכוניות וחדירות בלמים. הפסיכיאטר מצא כי התובע אינו סובל ממחשבות שווא ו/או הזיות, וכי הזיכרון שמור וההתמצאות תקינה. הפסיכיאטר ציין בגיליון סיכום ביקור כי התובע מרבה להעלות שאלות של 'למה', 'איך' ו- 'אילו', ומבקש עליהן תשובות, וכי התגובה הרגשית תואמת את תוכן השיחה. הפסיכיאטר המליץ לתובע להעלות מינון תרופתי ולהמשיך מעקב פסיכיאטרי תרופתי.
כ- 5 חודשים לאחר מכן, ביום 19.6.12, הגיע התובע למעקב אצל הפסיכיאטר, ועדכן כי הטיפול התרופתי משפיע עליו טוב יותר, אך עדיין סובל מפחדים, חששות, חלומות בלהה ופחדים בנהיגה. הפסיכיאטר מצא שוב כי אין מחשבות שווא ו/או הזיות או מחשבות אובדניות, הזיכרון שמור וההתמצאות תקינה, והמליץ על המשך מעקב פסיכיאטרי תרופתי.
לאחר 4 חודשים, ביום 29.10.12, חזר התובע לביקורת אצל הפסיכיאטר, והתלונן על החמרה בעקבות תאונת דרכים שהתרחשה בסמוך לביתו, וכי "ראה ושמע את המהומות". התובע התלונן כי הוא ממשיך לפחד ולהסס בנסיעות והינו חסר ביטחון. הפסיכיאטר מצא כי אין לתובע מחשבות שווא או הזיות, אינו אלים, ואין לו מחשבות אובדניות. הפסיכיאטר המליץ על טיפול תרופתי חדש, והורה להפסיק נטילת תרופות פסיכיאטריות אחרות.
לאחר חצי שנה, ביום 30.4.13, שב התובע למעקב אצל הפסיכיאטר והתלונן על עליה במשקל כנראה כתוצאה מן הטיפול התרופתי המקל עליו את השינה. התובע מסר כי עדיין קיימים פחדים מתאונות וממכוניות. הפסיכיאטר מצא כי אין לתובע מחשבות שווא ו/או הזיות, אינו אלים, ואין לו מחשבות אובדניות, והורה להמשיך באותו טיפול תרופתי, במעקב פסיכיאטרי תרופתי ולשקול עריכת שיחות.
התובע צירף לתיק תעודות רפואיות מהן עולה כי שהה באי כושר החל מיום 12.10.10 ועד ליום 25.10.10.
המל"ל הכיר בתאונה כתאונת עבודה, וקבע לתובע נכויות כדלקמן: בגין התקופה שהחל מיום 26.10.10 ועד ליום 31.1.11: 30% נכות זמנית; בגין התקופה שהחל מיום 1.2.11 ועד ליום 31.3.11: 20% נכות זמנית; ובגין התקופה שהחל מיום 1.4.11 ועד ליום 31.8.11: 10% נכות זמנית. ועדות רפואיות של המל"ל (ללא שינוי בוועדות העררים) קבעו לתובע 0% נכות צמיתה מיום 1.9.11, הן בתחום הפסיכיאטרי, והן בתחום האורטופדי, כאשר בפרו' הוועדה הרפואית מיום 12.4.11, צוין "עבר בנושא ע"ש צווארי בשנים 2009-2007".
המל"ל אישר לתובע דמי פגיעה בגין 13 יום, בהתייחס לתקופה שבין התאריכים 13-25.10.10, לפי 75% משכר התובע ברבע השנה שקדם לתאונה בסך של 35,502 ₪ (היינו: לפי סך של 11,834 ₪ לחודש). כמו כן, שילם המל"ל לתובע תשלומים חד פעמיים בגין גמלת נכות מעבודה בעבור התקופות שהחל מיום 26.10.10 ועד ליום 26.8.11, בסך כולל של 16,764 ₪ ברוטו.
התובע צירף לסיכומיו תלושי שכר של מעסיקתו, "ע. חיפה-בי"ח בני-ציון", מחודשים 2-5/10 ו- 7-8/10, עובר לתאונה, מהם עולה כי שכרו החודשי הממוצע של התובע בעבודתו כשכיר עמד ע"ס של 11,250 ₪ נטו (במעוגל; לא משוערך וכולל תוספות חד-פעמיות ששולמו בחודש אוגוסט); לפי אישור משרד רו"ח מיום 25.10.10, שצורף לתיק, הכנסתו החודשית הממוצעת של התובע מעבודתו כעצמאי, בין החודשים 1-8/10, הינה כ- 4,310 ₪; כן צורף לתיק דו"ח שומה משנת 2009, לפיו הכנסת השכר השנתית מעסק היא 9,077 ₪ ברוטו (היינו: 756 ₪ ברוטו לחודש). לא צורפו אסמכתאות הנוגעות לשכרו של התובע לאחר התאונה.
התובע צירף לתיק תצהיר עבר רפואי מיום 12.3.12, לפיו החל מחודש מרץ 2007 סבל מחוסר תחושה בזרוע ימין-אמה וכף יד ימין שמקורם מהצוואר, ונזקק לפיזיותרפיה על רקע בעיה שהייתה לו כשנתיים לפני כן, עקב זרמים ביד ימין וחוסר תחושה, ואף עבר בדיקת CT שגילתה הפרעות בע"ש בגובה C5-C6. לטענת התובע, הכאבים וההגבלות עקב התאונה דנן הינם על רקע אחר לגמרי שכן מדובר בצליפת שוט, ולכן מדובר בכאבים ובהגבלות שונות מאשר אלו מהם סבל לפני התאונה. נטען כי כל מגבלותיו בתחום הנפשי הינן כתוצאה מן התאונה דנן.
הנתבעת צירפה בנוגע לעברו הרפואי של התובע, הפנית נוירולוגית לצילום רנטגן עקב כאבי צוואר, ראש, יד ימין וכתף; תוצאות סריקה טומוגרפית ממוחשבת שבוצעה לתובע ביום 29.8.07, לפיה לא נמצא ממצא פתולוגי מוחי מוקדי, אולם בסריקת ע"ש צווארי נמצא בקע דיסק מלווה בבליטה גרמית בחוליות C5-C6, ובלט דיסק אחורי מרכזי בחוליות C6-C7; וכן אישור נוירולוגית מיום 14.3.10, לפיו התובע סובל מזה כ- 3 שנים מתחושת רדימות והתכווצויות באזור זרוע ימין, וכשנה וחצי לפני כן עבר CT ע"ש ו- EMG לגבי חוליות C5-C6.

הכרעה:


לאחר שבחנתי את טענות הצדדים בסיכומיהם, ועיינתי בכל המסמכים שהוגשו לתיק, לרבות מכלול החומר הרפואי ומסמכי המל"ל, ולאור הסמכות שניתנה לי על ידי הצדדים, ליתן פסק דין על דרך הפשרה, הנני מחייבת את הנתבעת לשלם לתובע סך של 3,000₪.
לסכום דלעיל תתווסף האגרה ששולמה בפתיחת ההליך, כשהיא משוערכת ממועד הגשת התביעה ועד היום, וכן שכר טרחת עו"ד בשעור של 13% מן הסכום הפסוק בתוספת מע"מ.
התשלומים נשוא פסק הדין ישולמו לתובע, באמצעות בא-כוחו, תוך 30 יום, אחרת יישאו הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד ליום התשלום המלא בפועל.

זכות ערעור לבית המשפט המחוזי בחיפה תוך 45 יום.

לתיאום פגישה עם עורך דין חייגו: 077-4008177
נושאים רלוונטיים נוספים

 1. אחריות לתאונת דרכים

 2. אי הכרה בתאונת דרכים

 3. הפסדי השתכרות לעבר

 4. התיישנות תאונת דרכים

 5. החזר אגרה תאונת דרכים

 6. חובת דיווח תאונת דרכים

 7. חזרה לעבודה תאונת דרכים

 8. תאונת דרכים ברחוב בן צבי

 9. אי שיתוף פעולה מצד המבוטח

 10. הפסד השתכרות תאונת דרכים

 11. בעיות לב לאחר תאונת דרכים

 12. תביעה שעניינה בתאונת דרכים

 13. ביטוח תאונת דרכים גורר נגרר

 14. בעיה קוגניטיבית תאונת דרכים

 15. התיישנות תאונת דרכים בשטחים

 16. אי הגשת עזרה לאחר תאונת דרכים

 17. תביעת רכוש בגין תאונת דרכים

 18. ביטוח תאונת דרכים בזמן שלילה

 19. אחריות נהג אופנוע לתאונת דרכים

 20. אי חזרה לעבודה לאחר תאונת דרכים

 21. תביעה רכושית בגין תאונת דרכים

 22. התנצלות לאחר קרות תאונת דרכים

 23. אחריות פלילית תאונת דרכים קטלנית

 24. ביטוח נסיעות לחו''ל תאונת דרכים

 25. תאונת דרכים עקב נסיעה לא זהירה

 26. אובדן קואורדינציה עקב תאונת דרכים

 27. תאונת דרכים בין טרנזיט לבין ג'יפ

 28. תאונת דרכים בדרך חזרה מבילוי בים

 29. ההתיישנות להגשת תביעה תאונת דרכים

 30. תביעה על נזקים עקיפים בתאונת דרכים

 31. תאונת דרכים בגלל סטייה מנתיב נסיעה

 32. תאונת דרכים עקב בלימה "מאוחרת מדי"

 33. תאונת דרכים ברחוב ברקוביץ' בתל אביב

 34. תאונת דרכים במהלך ביצוע פניית הפרסה

 35. אפילפסיה פוסט טראומטית עקב תאונת דרכים

 36. תאונת דרכים ברחוב דרך מנחם בגין בתל אביב

 37. תאונת דרכים עם אוטובוס בכיכר – מי אשם ?

 38. תאונת דרכים: הסיטרואן התנגשה במזדה מאחור

 39. האם האירוע "תאונת דרכים" או מעשה התאבדות ?

 40. תאונת דרכים: תסמונת צווארית בגובה C7-T1 מימין

 41. תביעה בגין נזקים והפסדים שונים בשל תאונת דרכים

 42. תאונת דרכים בגלל סטיה מהנתיב הימני לנתיב השמאלי

 43. שאלת האחריות לתאונת דרכים כאשר יש גרסאות סותרות

 44. תאונת דרכים בכיכר אשר לא מסומנים בה נתיבי נסיעה

 45. גרסות שונות לגבי סטייה מהנתיב שגרמה לתאונת דרכים

 46. תאונת דרכים: הג'יפ סטה בחוסר זהירות מהנתיב השמאלי

 47. תאונת דרכים בה שני הנהגים גם יחד אשמים בקרות התאונה

 48. תאונת דרכים עקב סטיה מנתיב אשר קיצרה את מרחק הבלימה

 49. אי פניית הנהג למשטרת ישראל מיד בסמוך לאחר תאונת דרכים

 50. תאונת דרכים בדרך מנחם בגין במעבר מנתיב ימני לנתיב שמאלי

 51. תאונת דרכים - פגיעה בשלולית ענק שהיתה בדרך בכיוון הנסיעה

 52. תאונת דרכים בשעת חשכה בקטע הכביש שאין בו תאורה בכביש רטוב

 53. תאונת דרכים: הנהג המשיך נסיעתו, ככל הנראה מבלי משים לתאונה

 54. תאונת דרכים בכביש דו סטרי שבו יותר מנתיב נסיעה אחד בכל כיוון

 55. תאונת דרכים במהלך ביצוע פניית פרסה שמאלה במגמה להמשיך בנסיעה

 56. עברה תאונת דרכים ביום וכתוצאה ממנה סבלה מכאבי גב לפני ההיריון

 57. תאונת דרכים - ניסיון לטעון כי היתה חתונה במקום והכביש היה חסום

 58. תאונת דרכים: פנתה לראשונה לטיפול רפואי רק יומיים לאחר קרות התאונה

 59. תאונת דרכים: 15% בגין הגבלת תנועות בעמ"ש מותני בצורה קלה עד בינונית

 60. האם מדובר בהתאבדות המוחרגת על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים ?

 61. האם תאונת דרכים ? נפלה ונחבלה במרחק כחצי מטר מהדלת הסמוכה למושב הנהג

 62. תאונת דרכים: מהגבלת תנועות מזערית, המלווה בספזם שרירים ורגישות ממוקמת

 63. תאונת דרכים באזור "הקניותר" בנס ציונה, מכיוון צפון לכיוון דרום של העיר

 64. תאונת דרכים: סי.טי בטן הדגים קרע בלבלב עם נוזל סביבו - הוחלט על התערבות כירורגית

 65. שאלות ותשובות

רקע תחתוןשעות הפעילות: ימים א'-ה': 19:00 - 8:30
                           יום ו' : 14:00 - 10:00

טלפון: 077-4008177
פקס: 153-77-4008177
דואר אלקטרוני: office@fridman-adv.com

Google+רקע תחתון